Není selfie jako selfee

Self-reliance je anglický termín do češtiny překládaný jako „soběstačnost“. Není to docela přesné – „rely on“ v angličtině znamená „spolehnout se (na..)“. Na Selfee.cz proto chápeme self-reliance spíš jako schopnost být spolehlivou oporou sobě i druhým. Přečtěte si víc o tom, proč jsme tady.

Jsou lidi, pro který hustý selfíčko z luxusní dovolené představuje vrcholný smysl vlastní existence. Poznají se podle fotek z dovolené v typické kompozici „já někde“, případně „já a něco“. Jedinci aspirující na vyšší sociální status se pak poznají podle kompozice „my někde“ nebo „my a něco“, protože se přece umí správně socializovat. No a pak jsou lidi, kteří ve svém životě hledají jakési vyšší hodnoty. Na jejich fotkách většinou uvidíte všechno možné, je samotné ale zřídka.

Tento web je určen lidem, kteří se zajímají o self-reliance, soběstačnost, survival, prepping, nebo jakkoliv jinak se tomu říká. Jednotlivé pojmy mají určité významové rozdíly, ale to není zas tak důležité. To podstatné leží někde v jejich průniku a zahrnuje věci související se zvládáním mimořádných situací a posilováním resilience lokálních komunit.

Naším posláním je shromažďovat a předávat ucelené, prakticky ověřené a funkční zkušenosti širokému okruhu zájemců a udržovat tak v české společnosti potřebné znalosti a dovednosti. Současně se snažíme budovat i v reálném světě komunitu pro sdílení a předávání těchto poznatků a rozšiřovat možnosti spolupráce s podobně zaměřenými weby, spolky a komunitami.

„Nejjistější místo, kde naleznete pomocnou ruku, je na konci vašeho ramene.“

Mark Twain

Organickou součástí self-reliance jako životního stylu je také podpora takového uspořádání společnosti, které podporuje soběstačnost a resilienci jednotlivců i lokálních komunit a je založeno na úctě k hodnotám svobody, demokracie a právního státu.

Jakkoliv jsme v zásadě nepolitická komunita, v sekci „blog“ můžete narazit na názorové články jednotlivých autorů, které se mohou dotýkat i celospolečenských témat. Tyto články vyjadřují výhradně osobní názory autorů a nejsou redakcí nijak upravovány. Respektujeme názorovou pluralitu a svobodnou diskusi, pokud je vedena korektně.

Pokud chcete s některým autorem polemizovat, nebo jen přispět svým poznatkem můžete se do tvorby webu sami aktivně zapojit.

Pokud vás to zajímá, můžete si přečíst, kdo jsme a co nás vedlo k založení tohoto projektu.

Pokud nás chcete podpořit, doporučte nás svým přátelům.

Foto: Pixabay.com pod licencí CC0